Na jakiego psa warto się zdecydować?

Wiele osób wybierając konkretnego psa decyduje się na niego ze względu na jego wygląd. Nie jest to jednak najlepsze kryterium, ponieważ piękny wygląd zwierzęcia nie świadczy jeszcze o tym, czy będzie mógł przebywać na przykład z innymi zwierzętami lub w domu, w którym znajdują się małe dzieci. Co warto wiedzieć o psach i w jaki sposób je wybierać?
Kupując psa należy korzystać zawsze z usług legalnych renomowanych hodowli. Choć cena zwierzęcia może być wysoka, to jednak w takim przypadku ma się pewność co do tego, w jakich warunkach hodowane było zwierzę. Renomowany hodowca powinien też potrafić odpowiedzieć na pytanie o charakter zwierzęcia.

 

Warto również samodzielnie poobserwować zwierzę w naturalnych warunkach. Podobnie warto postępować w przypadku zwierząt ze schronisk i fundacji.
Małe psy bardzo często wybierane są jako te, które mogą pełnić rolę maskotek. Tymczasem często są one dość żywiołowe i do takiej roli zupełnie się nie nadają. Przykładem są tu psy rasy york, które wbrew pozorom potrzebują spacerów dla rozładowania energii. Duże psy z kolei mogą stanowić spore wyzwanie dla właściciela z powodu swojej siły, bywają jednak bardziej łagodne od psów niewielkich ras.

 

Author: kejos.pl