Jak wybrać kabinę prysznicową?

Panuje powszechna opinia, że kabiny prysznicowe Kraków ze szkła są synonimem elegancji. Pasują do każdego wnętrza, zapewniają świeżość i lekkość łazienkowej aranżacji. Bez względu na wygląd łazienki szklana kabina doskonale się do niej dopasuje. Dzięki idealnie gładkiej, błyszczącej powierzchni, która odbija światło, nawet najmniejsza łazienka będzie wyglądała na większą.

Zalety kabiny prysznicowej ze szkła?

Kabiny prysznicowe Kraków są bezpieczne i praktyczne, dzięki czemu mogą z nich korzystać nawet osoby niepełnosprawne. Dodatkowo umożliwiają zaoszczędzenie miejsca w łazience i są przyjazne dla środowiska. Szklane kabiny prysznicowe są bezpieczne, gdyż współcześnie do ich produkcji używa się wyłącznie szkła hartowanego. Sprawia to, że jest ono odporne uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatury, a do tego jest trwałe i nawet po wielu latach użytkowania jego powierzchnia może pozostać gładka i lśniąca przy odpowiedniej pielęgnacji. Kabiny prysznicowe ze szkła można wybrać do dowolnej łazienki, gdyż istnieje możliwość jej wykonania na specjalne zamówienie, w dowolnych wymiarach, które będą dostosowane do potrzeb klienta i jego łazienki.

Wybór kabiny szklanej to także możliwość wyboru rodzaju drzwi dostosowanych do wymiarów pomieszczenia. W małej łazience można wykorzystać drzwi przesuwne, które pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca. Sprawdzą się także opcje z drzwiami składanymi lub wystarczy wybrać kabinę szklaną z drzwiami uchylnymi, które otwierają się do jej wnętrza.

Kabiny prysznicowe Kraków ze szkła a bezpieczeństwo?

W kabinach prysznicowych stosowane jest szkło bezpieczne hartowane o grubościach 6, 8, 10, 12 mm lub szkło hartowane laminowane o grubościach od 9,6 mm do 13,6 mm. W przypadku rozbicia takiego szkła rozsypuje się ono na drobne kawałki o tępych krawędziach.

Jak czyścić kabinę ze szkła?

Obawy, że szkło jest trudne do utrzymania w czystości są bezzasadne. Wystarczy po każdej kąpieli opłukać kabinę, a nadmiar wody usunąć specjalną gumową ściągaczką lub miękką ściereczką.

Author: kejos.pl