Wentylacja przemysłowa w pomieszczeniach produkcyjnych

Wentylacja pomieszczeń przemysłowych takich jak hale czy magazyny może przedstawiać pewne trudności, jeśli nie wykorzysta się odpowiednich rozwiązań, które umożliwiają oczekiwany przepływ powietrza. Odpowiednia wentylacja przemysłowa jest kluczowa, by kadra pracownicza miała zapewnione dobre warunki pracy. Ponadto wentylacja jest często niezbędna, by utrzymać określone parametry powietrza, a jest to ważne w procesie produkcji wielu przedmiotów oraz w prawidłowym przechowywaniu określonych produktów. Jakie rozwiązanie wybrać i dlaczego?

Wentylacja a efektywność pracy

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wentylacja jest kluczowa do utrzymywania pracowników w dobrej kondycji psychofizycznej. Niepoprawnie wentylowane bądź w ogólnie niewentylowane pomieszczenia to prosta droga do obniżenia efektywności ludzkiej pracy. Zbyt wysoka temperatura to ogromny wysiłek dla organizmu, a także ryzyko jego przegrzania. Konsekwencje mogą być opłakane: zdrowie pracownika może się pogorszyć, praca zostanie spowolniona bądź wstrzymana. Poprawna wentylacja jest więc kluczowa do utrzymywania pracowników w zdrowiu, a efektywności pracy na wysokim poziomie.

Prawidłowe przechowywanie towaru

Nie da się kryć, że pomieszczenie, w którym znajduje się magazyn, musi być wentylowane w taki sposób, aby temperatura w nim nie była zbyt wysoka (bądź zbyt niska). Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta: określone produkty mogą tracić swoje właściwości, jeśli przechowuje się je w niewłaściwy sposób. Duża wilgotność w niewentylowanym pomieszczeniu to nie jest dobry pomysł. Zbyt duża ilość wody w powietrzu może, na przykład w przypadku towarów spożywczych, prowadzić do rozwoju groźnych nie tylko dla towaru, ale również dla pracowników, grzybów. Warto więc wentylować takie pomieszczenia w odpowiedni sposób.

Wentylacja: jaką wybrać?

Na rynku istnieje wiele dostawców profesjonalnego sprzętu wentylacyjnego, ale to Oxycom IntrCooll 4Season (https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-wentylacja-hal-4s/) wydaje się najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Jak sama nazwa wskazuje, system ten z powodzeniem sprawdza się w trakcie trwania każdej pory roku. Zimą utrzymuje powietrze w przestrzeni przemysłowej na odpowiednio wysokim poziomie bez ryzyka przegrzania, latem zaś nie dopuszcza do przegrzania się hali czy magazynu. Jakie są inne powody, by skorzystać z tego rozwiązania?

Energooszczędność i uniwersalność

System Oxycom IntrCooll 4Season pozwala na mniejszy wkład finansowy przy równoczesnym osiąganiu 80% mniejszego zużycia energii. Producent podkreśla, że konwencjonalne sposoby wentylacji nie są tak wydajne i proste w obsłudze. System ten jest również przyjazny środowisku naturalnemu, ponieważ jego używanie nie wiąże się z emisją szkodliwych gazów typu HCFC. System Oxycom IntrCooll 4Season jest również systemem uniwersalnym. Oznacza to, że zainstalować go można w niemal każdej przestrzeni przemysłowej.

Intuicyjne i wygodne sterowanie

System IntrCooll jest łatwy w obsłudze, niezwykle intuicyjny i ma aż trzy tryby chłodzenia. System mierzy warunki panujące wewnątrz określonego pomieszczenia i dostosowuje swoją pracę do warunków zewnętrznych. System bardzo prosto komunikuje się z innymi urządzeniami, czujnikami oraz interfejsami, informuje producent. Co to oznacza? Prosta instalacja, obsługa i monitoring w czasie rzeczywistym! Systemem więc można sterować z dowolnego miejsca.

Dlaczego warto zastosować wentylację przemysłową?

Wszystkie wyżej wymienione czynniki przemawiają za tym, aby stosować wentylację przemysłową. Zwiększa ona efektywność pracy i pozwala na utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w wielu pomieszczeniach, tym samym pomagając w produkcji i składowaniu towaru. Wystarczy wybrać odpowiedni system i cieszyć się idealnym przepływem powietrza bez względu na porę roku.

 

Author: kejos.pl